Obrábanie kovov

Zvýšte efektivitu stroja

Zariadenia na tvárnenie kovov pracujú za podmienok extrémneho tlaku a trenia, ktoré spôsobujú v priebehu času výrazné množstvo opotrebenia. To často vedie k značnému poklesu efektívnosti stroja, nadmernej spotrebe energie a častým poruchám. Ďalšou otázkou je neschopnosť použiť mokré mazanie v zložitých výrobných procesoch.

 

Mazivá NanoLub® Anti Wear & Anti-Friction sú založené na unikátnej patentovanej technológii vlastných veľmi silných častíc podobných nano-fullerénu, ktoré sú veľmi silné vo forme sulfidu wolfrámu (WS2). Tieto jedinečné viacvrstvové nano-sféry WS2 spomaľujú trenie a teplo, čím znižujú mechanické opotrebenie. Súčasný kontaktný tlak spôsobuje, že nano-guličky uvoľňujú tribofilmy, ktoré sa pripevňujú k povrchovým povrchom a ich vyhladzujú, čím sa zvyšuje mechanická účinnosť a životnosť prístroja.

 

Výrobný sortiment Nanolub® zahŕňa aditíva s extrémnym tlakovým olejom a tukom AW / AF, ako aj AW / AF suché nátery, ktoré výrazne zlepšujú výkon aplikácií s extrémnym tlakom používaných v priemysle obrábania kovov.

Výsledok

-Výrazné zníženie trenia a opotrebovania

-Optimalizovaný výkon

-Predĺžené prevádzková životnosť

-Menej porúch

-Menej požiadavok na údržbu

-Zvýšená energetická účinnosť