Vesmír a obrana

Vesmír a obrana

Vlastné technológie NIS majú obrovský potenciál pre rôzne použitie v oblasti vesmíru a obrany, čo už poznali popredné priemyselné subjekty a zákazníci.

Naše vlastné viacvrstvové guľové alebo valcové tvary disulfidu wolfrámu (WS₂) sú veľmi odolné proti vysokému tlaku, nárazom a teplu. Sú iba mierne toxické a veľmi dobre sa uchytávajú na kovy. Tieto vlastnosti v správnych prípravkoch môžu uľahčiť výrobu „Super výkonných“ mazív, povlakov a polymérových kompozitov. Tieto prelomové anorganické viacvrstvové nanoštruktúry sú taktiež obzvlášť sľubné pre použitie u tenkých povrchových náterov pre ochranu pred trením a opotrebovaním.

Okrem toho anorganické častice podobné fullerenům a nanotrubičky od NIS môžu byť použité pre zosilnenie hromadne vyrábaných polymérov a adhezív (termoplastických a reaktoplastových) pre rôzne použitie. Tieto nanočastice zlepšujú absorpciu nárazu matrice, jej silu a elastickosť a tiež odolnosť voči treniu a opotrebovaniu. Naše anorganické fullerenům podobné častice a nanotrubičky možné taktiež zmiešať s nepolymerovými médiami a vytvoriť tak kovové a keramické matricové kompozity.